Друштво

Бесплатна чланарина за све Дервенћане

Његовање читалачке публике, али и осјећаја припадности установама образовања и културе, водиље су дервентској Народној билиотеци „Бранко Радичевић“ да поклони бесплатно чланство свим Дервенћанима.

Ријеч је о препоруци Међународне федерације библиотечких удружења и установа – ИФЛА о укидању чланарине коју је дервентска установа пригрлила, са циљем једнаког приступа свом књижном фонду свим корисницима без обзира на њихов социјални и економски статус.

До сада, годишња чланарина за дјецу износила је пет, а за одрасле десет марака, с тим да је ова установа на одређене празнике омогућавала бесплатно чланство.

– Уз то да више не буде чланарине за кориснике, препорука је и да сваки одрасли читалац по сопственом избору донесе једну књигу, пожељно би било на годишњем нивоу, како се библиотечки фонд не би смањивао – објаснила је в.д. директора библиотеке Весна Шаин додавши да је увјерена да ће ова иницијатива наићи на позитивне реакције суграђана.

– Вјерујем да ће овај гест ојачати улогу библиотеке као отвореног и инклузивног центра за све грађане. Свима ће бити омогућен равноправан приступ информацијама и образовању, а с обзиром да библиотека има кључну улогу у цјеложивотном учењу и дигиталној писмености, те друштвеној инклузији, ово је позитивна мјера да би се та улога подигла на виши ниво, као и допринос посвећености и коришћењу библиотечких услуга – објаснила је Шаинова додавши да је овај гест наишао и на подршку Градске управе.

Related posts

Здравствене картице имају
неограничен рок важења

Derventski List

На радионици савладајте вјештине плетења

admin

Донирано осам пећи
за социјално угрожене

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još