Култура

Борити се да књига не постане
страно тијело у рукама

Јако је важно причати о књигама у овом тренутку и биће све важније како време буде пролазило. Књига деци не сме да постане страно тело у рукама, већ да негују читање, развијају машту, граде и улепшавају своју реченицу.

Поручио је то дервентским ђацима писац Бојан Љубеновић који је данас гостовао у Народној библиотеци „Бранко Радичевић“. Један од најпознатијих сатиричара, афористичара и писаца за дјецу и одрасле из Београда ученицима дервентских основних школа пренио је корисне савјете.

– Сусрет са децом ме радује и увек је лепо, а први пут сам у Дервенти. Причало смо о књигама и важности читања, јер са развојем нових технологија деца се изражавају све оскудније, речи су све краће, а да не говорим о реченицама. Мислим да је једини спас да се сви заједно потрудимо, од родитеља који су основа свега, па до васпитача, библиотекара, наставника и писаца да се сачува књига – рекао је аутор који иза себе има 30 објављених књига, а  уредник је и сатиричне рубрике у „Вечерњим новостима“.

Директорица дервентске Народне библиотеке Весна Шаин казала је да се Љубеновићеве књиге налазе на полицама библиотеке и да су читане.

– Аутор је добитник многобројних награда и била нам је част да га угостимо и организујемо дружење са ученицима виших разреда основне школе – додала је Шаинова.

Ученица седмог разреда ОШ „19. април“ Теодора Савић и ученик осмог разреда ОШ „Никола Тесла“ Саша Толић казали су да су, послије дружења са писцем, заинтересовани да прочитају и неку од његових књига.

Related posts

Књижевно вече са Весном
Дедић сутра у библиотеци

Derventski List

„ВЕЛИКА РЕФОРМА“ ПОБРАЛА АПЛАУЗЕ

admin

Милутиновић сутра излаже у Дервенти

admin

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još