Чланови Културно – умјетничког друштва младих „Босиљак“ налазе се у Молдавији, гдје учествују на фестивалу „FFI Nistrene“, представљајући музику, пјесму, игре и обичаје из Посавине.
Чланови „Босиљка“ на путовање су отишли у понедјељак, два дана су боравили у Букурешту, а потом су у Молдавији имали први концерт да групама града домаћина, Украјине, Румуније и Грчке.
-Слиједи обилазак знаменитости града Кишињева и још један гала завршни концерт. Велика је част учествовати на овом фестивалу ЦИОФФ-а, гдје је организација изврсна, а и посјета овом дијелу свијета је веома занимљива – навели су из „Босиљка“.



