ИЗДВОЈЕНОНовости

Вртић „Трол“ поносно отворио нове просторије

Програмом у којем су главну улогу имали малени „Троловци“, послужењем, те пресјецањем врпце данас су свечано отворене просторије проширеног дијела вртића „Трол“ у којем ће мјесто имати још око 140 малишана.

Нове просторије, укључујући и собу за рад са дјецом са сметњама у развоју и фискултурну салу, имали су прилику да обиђу сви који су присуствовали отворењу, а уз директорицу вртића Гордану Симић присутне су поздравили и нове капацитете обишли градоначелник Игор Жунић са сарадницима, предсједник СНСД-а Милорад Додик, министар просвјете и културе РС Боривоје Голубовић, директорица Републичког педагошког завода РС Слађана Танасић, те бројни други гости, родитељи и суграђани.

Директорица вртића нагласила је да с радошћу дочекују дјецу у новом дијелу ове предшколске установе.

– Оно чему се највише радујемо јесте пријем нових малишана, а мјеста има за 140 дјеце, што није крајњи број, јер на нашим листама чекања имамо још 110 дјеце, што значи да се у нашем вртићу увијек тражи мјесто више. Нови капацитети садрже пет радних соба за малишане, једну собу у којој ће се пружати подршка дјеци са сметњама у развоју, те фискултурну салу којом ријетко која предшколска установа може да се похвали  – казала је Симићева.

Да је отварање проширених капацитета вртића велики дан и разлог за срећу у Дервенти, истакао је градоначелник Игор Жунић.

–  Ово је само један корак у развоју предшколског образовања у Дервенти, наши планови су већи, а основни задатак је да покушамо сваком дјетету да обезбиједимо квалитетно предшколско образовање. Вјерујемо да ћемо и уз подршку предсједника Додика то и да остваримо у наредном периоду. Ово је још једна потврда добре дугогодишње сарадње Дервенте и републичких институција, која вјерујемо да ће се наставити у складу са нашим плановима – рекао је Жунић додавши да је жеља да Дервента буде једно лијепо и квалитетно мјесто за живот, а један од предуслова је добро предшколско образовање.

– У вртић „Трол“ уложено је око 1.800.000 марака, а то подразумијева и замјену и реконструкцију крова на старој згради, те потпуно опремање нових просторија, грађевинске радове и радове на вањском уређењу. Ускоро би требало да буду завршена и два паркинга и прилази, чиме ће цјелина ове предшколске установе бити комплетирана – рекао је Жунић.

Да је проширење капацитета дервенског вртића значајан допринос квалитетнијем васпитно – образовном раду са дјецом, потврдио је и Милорад Додик.

– Раније смо издвојили 800.000 КМ из средстава предсједника Републике Српске за изградњу предшколских установа широм Српске, а у наредној години предвиђено је да то буде износ од 30 милиона у жељи да што прије завршимо изградњу смјештајних капацитета како бисмо могли заједно, Српска и локалне заједнице да нађу механизам да обезбједе бесплатан боравак дјеце – рекао је Додик позивајући све локалне заједнице да доставе грађевинску дозволу за изградњу вртића.

– Свака општина која достави грађевинску дозволу биће третирана на једнак начин. Колико сам упућен, овдје већ недостаје капацитета, тако да ћемо већ идуће године почети да радимо и градимо даље, да би Дервента била град у наредних годину – двије имао потпун обухват дјеце предшколским васпитањем и образовањем – рекао је Додик.

Да је већи обухват дјеце предшколским васпитањем циљ Министарства просвјете и културе нагласио је министар Боривоје Голубовић.

– Ово није само случај у Дервенти, већ у цијелој Републици Српско, ширимо мрежу предшколских установа и то ћемо радити и у наредном периоду. То је велико задовољство и успјех, јер данас имамо обухват од 40 одсто дјеце која су у предшколским установама – рекао је Голубовић.

Да овај дан припада најмлађима потврдио је петогодишњи Коста који се одлично снашао у улози водитеља програма.

– Хвала свима што сте дошли, у вртићу нам је супер, имам другаре и лијепо нам је – рекао је Коста, а да ће нови капацитети олакшати раду и васпитачима потврдио је координатор за васпитно – образовни рад „Трола“ Срђан Сарић.

Бети Вујичић Пантић, која је и сама својевремено ишла у вртић, сада је мајка двоје дјеце, од који су обоје дио „Тролове“ породице.

– Дјеца су такође задовољна боравком, увијек би остали још мало да се играју. Што се тиче листе чекања, знам заиста много родитеља који по двије, три године чекају на мјесто и то је заиста велики проблем – казала је Вујичић Пантићева.

Отварању нових просторија присуствовао је и посланик у Народној скупштини РС Денис Пијетловић, предсједник Скупштине града Синиша Јефтић, замјеник градоначелника Славен Гојковић, помоћник министра за предшколско и основно васпитање и образовање РС Наташа Цвијановић, начелници одјељења у Градској управи, одборници и свештенство Српске православне цркве.

Related posts

ДОНЕСЕНА НАРЕДБА О РАДНОМ ВРЕМЕНУ, НА СНАГУ СТУПА СУТРА

admin

ПРОНАЂЕНА МАЈКА КОЈА ЈЕ ОСТАВИЛА БЕБУ

admin

„Босиљку“ Великогоспојинска повеља, Арсенићу, Мари и Нинковићу захвалнице

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još