Пет погодака у мрежи противничке екипе из Словачке донијело је дервентским футсалерима побједу у финалу Европског првенства у футсалу за ученике до 18 година.
Боје Дервенте бранили су ученици Средњошколског центра „Михајло Пупин” и то Милан Пашић, Александар Плиснић, Душан Жунић, Давид Калоперовић, те Јован Плиснић који је у финалном сусрету уписао један го, као и Матеј Тадић и Александар Стојчић, док је два поготка убиљежио Филип Косијер.
Дервенћани су наступили под називом Република Српска 1, а првенство на којем је снаге одмјерило 15 екипа, одржано је у Спортској дворани „Борик” у Бањалуци.
