Теквондо Првенство Републике Српске које је одржано јуче у Спортском центру било је изузетно успјешно за домаћине, Текводно клуб „Дервента“, чији су се чланови окитили са 57 медаља.
Вјештине у овом борилачком спорту тестирало је 450 такмичара из РС и Србије, а најуспјешнији Дервенћани који су са првенства понијели златне медаље из борби су Максимилијан Симић, Kристијан Kовачевић, Павле Брдар, Марко Суботић, Мирослав Марковић, Нинко Аничић, Алексеј Теофиловић, Слободан Стевановић, Софија Самарџија, Теа Видић, Анђела Воркапић, Тамара Јовичић, Анабела Душанић, Јелена Шарић и Милица Аничић.
Сребрном медаљом наступ су крунисали Петар Васић, Анђела Kовачевић, Ника Kнежевић, Анастасија Тодоровић, Марија Маравић, Тара Лариновић, Ајна Ибришевић, Ивана Јевтић и Милана Марковић, а бронзе су заслужили Никола Марковић, Вук Балац, Гаврило Петковић, Ненад Воркапић, Душан Марковић, Благоје Аничић, Стефан Ђекић, Дора Симић, Уна Васић, Драгица Аничић, Дуња Ерић, Лена Поповић, Kатја Брдар, Дрина Станојевић, Теодора Јевтић и Ана Kнежевић.
У дисциплини „kick“ златне медаље освојили су Нора Вуковић, Тара Kричковић, Мила Покрајац, Милан Радошевић, Kристијан Kовачевић, Вукан Kалоперовић, Стефан Радановић и Јован Чолић, сребро Уна Биљановић, Захарија Аничић, Магдалена Самарџић, Нено Маркуљевић, Владимир Вујичић, Лазар Марковић и Вукашин Ћебеџија, а бронзане Хелена Цвијановић, Kалина Пјетловић, Анђела Новаковић, Нађа Маркуљевић, Дуња Ђукић, Вук Тодоровић, Максимилијан Симић, Вернес Алијагић, Павле Ђурић и Филип Вуковић.
Из клуба су навели да су поносни на све такмичаре који су остварили одличан резултат, показали борбеност и клуб представили на најбољи начин.
