ИЗДВОЈЕНОНовости

Драгану Вуковићу одликовање за јачање сарадње са Грчком

Амбасадору БиХ у Грчкој, Дервенћанину Драгану Вуковићу данас је у Атини уручено одликовање Грчког колеџа националне одбране, а  истовремено је увршћен у Кућу славних Националног одбрамбеног колеџа.

Вуковић, иза којег је бриљантна војна каријера, својевремено је био студент Грчког колеџа националне одбране, гдје је током студија остварио изузетне резултате, а понио је и титулу најбољег иностраног студента.

Ово признање се, иначе, додјељује личностима које су својим радом и каријером допринијеле јачању међународне сарадње, стабилности и безбједносних веза Хеленске Републике са осталим државама.

Током церемоније уручења плакете и серификата, истакнуто је да Вуковић представља примјер дипломате који је значајно допринио унапређењу односа Грчке и БиХ, са посебним доприносом на сарадњу у области одбране

Одликовање му је додијелио министар обране Грчке, а уручио замјеник министра Танасис Давакис.

Упутивши захвалност, Вуковић је поручио да ово признање представља потврду дугогодишње сарадње са институцијама Грчке, али и додатну обавезу да се настави унапрјеђење билатералних односа једнаким интензитетом.

Related posts

Дервента већ годинама
перјаница привреде РС

Derventski List

Мајо, Дервента је уз тебе!

Derventski List

ПОД НАДЗОРОМ 219 ОСОБА, ДВИЈЕ У СТРОГОЈ ИЗОЛАЦИЈИ

admin

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još