Друштво

Зимска опрема обавезна од 1. новембра

На путевима у БиХ од 1. новембра обавезна је зимска опрема за сва возила, а ова одредба Закона о основама безбједности саобраћаја подразумијева посједовање четири зимске гуме са дубином шаре од најмање четири милиметра или љетње гуме са истом дубином шаре, али и ланцима за снијег.

Возачи који не буду посједовали зимску опрему могу да буду новчано кажњени од 40 до 500 марака и искључивањем из саобраћаја.

Обавеза посједовања зимске опреме важи до 1. априла.

Related posts

Матурска забава ученика СШЦ „Михајло Пупин“ у петак

Derventski List

Ускрс ће бити испуњен обичајима, радошћу и топлином

Derventski List

Представници Дервенте
спремни за сцену гранд финала

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još