Uncategorized @bsКултура

Зреле теме и одлични перформанси у „Игралишту снова“

Још једна представа потекла из „Театра Дервента“, „Игралиште снова“ вечерас је премијерно оживјела на сцени Центра за културу доносећи причу о првим љубавима, дјетињству и периоду преласка у доба
пубертета, али и посттрауматском стању и начину на који се дјеца носе са тим.

Како је објаснио ментор театра и редитељ представе Синиша Тешановић, комад је настао је по тексту пољског
аутора Михаила Валчака „Игре у пијеску“, а публици су га дочарали млади глумци, ученици двије дервентске средње школе.

-Ена Бјелошевић и Балша Ружић су већ препознатљива лица на дервентској позоришној сцени и и заслужили су представу за коју можемо рећи да је само њихова – рекао је Тешановић.
Иако је први утисак да представа прати игру дјечака Вука и
дјевојчице Аске, како су објаснили глумци, прича има доста дубље значење од игралишта.

-Припрему представе смо почели у августу и са сигурношћу могу да кажем да је ово најзанимљивија
представа коју сам радио. Мој лик, Вук, доживио је саобраћајну несрећу тако да говори и о
посттрауматском стресу, и кроз игру проналази свој мир, а Аска покушава да му помогне, али то не иде баш лако – објаснио је Ружић, а Бјелошевићева је додала да је још један угао представе да је ријеч о дјечаку који је на психијатријском лијечењу и докторици.

-Није ми толико тешко било ући у лик , јер смо и раније радили задатке да улазимо у улоге имитација, а једна од тих је била да глумим дјевојчицу, тако да су неке моје реплике и адаптације отприје нашле своје мјесто у овој представи – казала је Бјелошевићева.

Related posts

ПРЕМИНУЛА ИСИДОРА БЈЕЛИЦА

admin

ЖЕЛИМО ДА ЉУДИ У МУЗЕЈУ ИСТРАЖУЈУ И УЖИВАЈУ

admin

„Пркос – фест“ и овог љета
доноси културно освјежење

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još