Маја Мартић и Анђела Милаковић златном и сребрном медаљом са првенства БиХ у брзом ходању у најбољем свјетлу представиле су Атлетски клуб „Дервента“ у свој град.
Првенство је одржано протеклог викенда у Сарајеву, а Дервенћанке су се такмичиле у дисциплини брзо ходање на 2.000 метара.
Мартићева је била убједљива и заслужила је титулу првака БиХ, док је Милаковићева одмах послије ње прошла кроз циљ чиме је заслужила титулу вицешампиона.
За Мартићеву је ово била и одлична увертира и добар старт у борби за најбољу старију пионирку Републике Српске за 2026. годину.
