Члан Шаховског клуба „Дервента“ Алексеј Панзаловић изборио је друго мјесто на 26. Кадетском и омладинском пренству БиХ и стекао право учешћа на првенству свијета или Европе.
Дервентски клуб на такмичењу у Бањалуци, које је одржано од 7. до 10. маја, имао је шест представника, а Панзаловић се истакао међу шахистима до осам година.
Милица Пећић је у конкуренцији дјевојчица до десет година завшила на диоби четвртог и петог мјеста, Филип Рашић у конкуренцији до осам година био је пети, а исти пласман имао је и Сергеј Пијетловић у категорији дјечака до 14 година, док је Алекса Добриловић био девети. Николас Васић је у конкуренцији дјечака до 16 година такмичење је завршио на шестом мјесту.

