Uncategorized @bsДруштво

Плесна радионица обогатила фестивал поезије

Први дервентски фестивал поезије, који је са низом активности почео у петак, 21. марта, вечерас је на одушевљење бројних ученика и суграђана обогаћен плесном радионицом, а у плесним корацима и доброј атмосфери уживали су ученици, али и заинтересовани суграђани.

Идеја да плесни елемент постане дио фестивала потекла је из испреплетаности поезије и плеса, али и отварања прилике за многе који нису имали прилику до сада да се окушају у плесовима.

– Пријаве за радионицу су биле могуће путем броја телефона, али добродошли су били и суграђани који су пропустили пријаву и они су донијели посебно задовољство. Сматрали смо да плес иде уз поезију, тако да би било и занимљиво да унесемо и тај елемент, а и многи нису имали прилику да се окушају у плесовима иако су у нашем граду били раније часови плеса – објаснила је професорица у Стручној и техничкој школи Драгана Плавшић.

Радионицу је изнио Плесни клуб „Гема“, а тренер и кореограф Татјана Тушински Којадиновић објаснила је да су учесници радионице имали прилику да савладају основе „Баћате“.

– Ријеч је о романтичном плесу који вуче коријене из Доминиканске Републике који је данас све више популаран, а око 30 полазника савладавало је основне кораке и неке фигуре, а циљ је био да се већ данас опусте у плесу – објаснила је Тушински Којадиновић рекавши да су реакције полазника биле позитивне.

– Дивна атмосфера је владала на радионици што ме заиста одушевило – додала је она.

Related posts

Кућица за књиге од данас
краси парк код храма

Derventski List

Светосавски бал окупио Дервенћане под окриљем хуманости

Derventski List

Невријеме изазвало проблеме
у дијеловима града

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još