Друштво

Пријатељима из Пинерола приказан филм „Дервентски цвијет“

Међу братским градовима италијанског Пинерола, који је крајем протекле године ораганизовао презентацију пробратимљених градова и општина, је и Дервента, која се представила кроз кратки видео „Дервентски цвијет“, са италијанским преводом.

Како су из Градске управе казали циљ је био да се кроз видео презентацију говори о граду и његовим препознатљивим туристичким, спортским, друштвеним и културним активностима.

Из Туристичке организације Дервенте објаснили су да иако је филм првобитно осмишљен као презентација Дервенте током службене посјете Пинеролу, прерастао је своју замисао.

-„Дервентски цвијет“, дипломираног режисера Вука Пијетловића, нашег Дервенћанина је на посебан и емотиван начин спојио стварно и поетично градећи филмску причу у којој град није само простор – казала је директорица Биљана Теофиловић додавши да је кадрове снимио Дејан Бећаревић из „Висуал Медие“, а наратор је ученица Ена Бјелошевић.

Related posts

ЂАЦИ УКРСТИЛИ ЗНАЊЕ О ЦРВЕНОМ КРСТУ

admin

ЗАБРАЊЕН УВОЗ МАНДАРИНА ИЗ ТУРСКЕ

admin

Уз промоцију збирке пјесама
обиљежен Свјетски дан бијелог штапа

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još