Трећа књига са потписом Дервенћанина Ненада Симића „Одбранимо се молитвом“ представљена је вечерас суграђанима доносећи религијске и завичајне елементе, као и омаж борцима који су положили животе за слободу.
Ријеч је о другој Симићевој збирци поезије.
-Књига је илустрована фотографијама вјерских објеката, спомен – обиљежјима подигнутим у част бораца Одбрамбено – отаџбинског рата, а која сам обилазио у протеклом периоду. Збирка је настајала у протеклих 15 година доживљавајући судбине српског народа цијеле наше регије, са јасном поруком да све недаће можемо превазићи уз молитву, чврсту вјеру, наду и драге људе спремне да нам помогну – казао је аутор.
Чланица Књижевног клуба „Јован Дучић“ из Добоја и Српског књижевног клуба „Вихор“ Биљана Добриловић истакла је да је ријеч о дјелу свјетовног карактера.
-Аутор поручује да треба да будемо сложни у српству и шаље поруку да кроз молитву и у молитви да живимо и да се бранимо од свега лошег – рекла је Добриловићева.
Да је велики значај како за библиотеку, тако и цијелу Дервенту, промовисање дјела завичајних писаца истакла је в.д. директора библиотеке Весна Шаин.
-У нашој библиотеци постоји реферат гдје стоје књиге наших локалних завичајних писаца, пјесника и књижевника и та дјела дајемо на коришћење заинтересованим када желе да се присјете неких историјских тренутака о завичају, а своје мјесто на тим полицама наћи ће се и ово дјело – рекла је Шаинова.