Чланови Шаховског клуба „Дервента“ били су дио шаховске симултанке са велемајстором Младеном Палцем их Хрватске, од којег је прилику да учи имало 26 шахиста из 15 клубова.
Насупорт велемајстора протеклог викенда у Славонском Броду сјели су вицепрвак БиХ узраста до осам година Дервенћанин Алексеј Панзаловић, вицепрвак РС до осам година Филип Рашић и првак РС до 14 година Сергеј Пијетловић.
Послије трочасовне борбе Дервенћани су признали пораз.
