Запажени наступи на Првенству БиХ, које је одржано протеклог викенда у Сарајеву, члану Теквондо клуба „Дервента“ Алексеју Теофиловићу донио је злато, док се Срђан Ковачевић окитио бронзом.
Првенство БиХ било је прилика да своје вјештине и умјећа покаже око 620 такмичара из цијеле БиХ, а спремност, борбеност и квалитет дервентских такмичара није прошла незапажено у јакој конкуренцији.
– Ови резултати су потврда континуираног рада, дисциплине и труда, како такмичара, тако и тренерског тима. Посебно радује чињеница да наши млади спортисти из турнира у турнир показују напредак и сигурност у борбама – казали су из клуба.
