Друштво

Уписано 206 првачића, десет више него лани

У школске клупе дервентских основних школа 1. септембра сјешће 206 првачића, што је десеторо дјеце више него у прошлој години.

Иако је упис првачића у дервентским основним школама за школску 2026/27. годину завршен, тачан број дјечака и дјевојчица који ће кренути у први разред биће познат пред сам почетак наставе.

Највише првачића, као и до сада, уписано је у Основну школу „Никола Тесла“.

– За сада имамо 110 пријављених првачића, чак десет више него у протеклој школској години – казали су из ове школе, а три првачића више уписано је и у Основну школу „19. април“.

– За сада имамо 73 пријављена првачића – рекли су из ове школе, док је исти број ђака као и прошле године, десет, уписано у осињску Основну школу „Ђорђо Панзаловић“.

Једног првачића мање, за сада, имају у Основној школи „Тодор Докић“ у Календеровцима, односно девет.

Четири првачића у септембру ће дочекати Центар за дјецу и омладину са сметњама у развоју „Будућност“.

Related posts

За школске обавезе од четвртка се припрема 75 малишана

admin

Кућа знања већ 109 година

admin

ЧЛАНОВИ „СУНЦА“ УЖИВАЛИ НА ВЛАШИЋУ

admin

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još