Новости

У недјељу сјећање на
прво ослобођење града

Дан првог ослобођења Дервенте у Другом свјетском рату биће обиљежен у недјељу, 8. септембра, код споменика у Агићима, најавили су из Градске организације СУБНОР-а.

У сјећање на догађаје из ноћи између 8. и 9. септембра 1943. године, када су четири партизанске јединице покушале да ослободе Дервенту, а јаке усташке снаге уз појачање из Славонског Брода угушиле покушај ослобађања окупираног града, биће одата почаст страдалим. Дервента је од окупатора ослобођена 19. априла 1945. године.

Обиљежавање ће почети у 12 часова испред спомен – обиљежја у Агићима.

Related posts

УСКОРО СТЕПЕНИЦАМА ОД БИВШЕ ЗЕЛЕНЕ ПИЈАЦЕ ДО ТРГА

admin

Признање награда за дугогодишњи рад

admin

Обустављен саобраћај испод Новог моста

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još