Градоначелник Игор Жунић обишао је радове на највећем преосталом минско – загађеном простору на подручју Дервенте, на локалитету Пјеваловац – Куљеновци – Рашчићи, а на чијем су деминирању ангажовани припадници Оружаних снага БиХ.
Површина обухвата деминирања простире се на 3.108.000 метара квадратних и проширена за око 3.000 метара квадратних са тенденцијом даљег ширења.
– Чишћење се обавља непосредним контактом деминерских тимова и машински тамо гдје постоје технички услови на терену. Корист коју локална заједница има од оваквих послова је вишеструка, јер ће приватни посједи биће враћени на коришћење власницима, а додатне површине биће расположиве и ловачком удружењу и рекреативцима – казао је градоначелник.
Из Цивилне заштите града позвали су све који располажу конкретним информацијама о минским пољима, као и о минама које су постављане на одређеним дијеловима територије Пјеваловац –Куљеновци – Рашчићи, да се јаве у канцеларију број 35 у Градској управи или на број телефона 053/331 -440.
Информације су неопходне деминерским тимовима Оружаних снага ради лакше организације рада на пословима чишћења минских површина.