Девет чланова Карате клуба „Кима“ освојило је 11 медаља на регионалном карате купу „БМСиП 2025“ који је одржан протекле суботе у Брчком.
Такмичење је окупило 15 клубова са 259 такмичара, а Дервенћани су освојили четири златне, три сребрне и четири бронзане медаље.
Злато су кући донијели Теодора Милановић, Kристијан Бановић, Стефан Микеревић и Јован Томинчић, сребро Стефан Јовичић, Данијел Бановић и Андреј Рауковић, док су бронзе освојили Данијел Бановић, Стефан Јовичић, Стефан Микеревић и Јован Томинчић.
Из клуба су навели да су дио такмичења у Брчком били и Александар Микеревић и Божидар Балабан, али без освојених медаља.
