Друштво

СОМОВИ ДОБРО ГРИЗЛИ

На ријеци Сави, односно, на стази у Трстенцима, у организацији Спортско – риболовног друштва „Укрина“ протеклог петка, суботе и недјеље одржанa је „сомијада“. На такмичењу су учествовале четири екипе и то са најмање по три члана.

-Свака група је уловила сома, што је иначе права ријеткост. Временске прилике су нас послужиле, тако да је такмичење протекло у најбољем реду. Побједници „Сомијаде“ биће проглашени 25. августа у оквиру „Вашарског купа“, који се одржава поводом Дана општине Дервента. Тада ће бити одржана и традиционална „Фишијада“, која окупи најмање 12 екипа, рекли су у СРД „Укрина“.

Добре улове риболовци су прославили дружењем на обали ријеке.

Related posts

„Сунце“ деценију и по сигурно уточиште

admin

У улози чаје водио
112 свадбених весеља

Derventski List

ИЗДАТЕ ПРЕПОРУКЕ ЗАЈЕДНИЦАМА ЕТАЖНИХ ВЛАСНИКА

admin

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još

Коју врсту манифестација у граду најрадије посјећујете: