Друштво

Хајка на шакала у недјељу

Ловачко удружење „Мотајица“ угостиће у недјељу више од 1.000 ловаца из читавог региона на седмој хајци на шакала у Дервенти.

„Шакалијада“ ће ове године обухватити читаво ловно подручје којим управља „Мотајица“, а зборно мјесто ловаца биће Сајмиште.

Предсједник дервентског ловачког удружења Ненад Чечавац потврдио је да је све спремно за, до сада, најмасовнију „шакалијаду“.

– И даље нам пристижу пријаве учесника, а до сада имамо потврду доласка ловаца из разних дијелова БиХ, Србије, Словеније и других земаља. Окупљање је у осам часова на Сајмишту, а полазак у лов у девет часова. Послије лова, у 14 часова, предвиђен је заједнички ручак, који ће пратити томбола – казао је Чечавац додавши да су ову ловачку смотру подржали град и Туристичка организација.

Прва организована хајка на шакала, штеточине које су уочене у готово свим подручјима града, одржана је прије седам година и окупила је нешто више од 100 ловаца и љубитеља лова.

С временом је „шакалијада“ прерасла у регионалну ловачку смотру која доприноси и туристичкој промоцији града.

Related posts

Оживјели успомене од
прије четири деценије

Derventski List

Убрзан ритам нових генерација захтева промене у образовном систему

admin

Уз тек очишћен пут
бачена угинула овца

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još