Култура

Евита Бојковац говорила стихове на отварању „Кочићевог збора“

Једна од најзначајнијих културних манифестација у Републици Српској која ове године по 61. пут слави лик и дјело Петра Кочића, свечано је отворена јуче, а у оквиру програма првог дана „Подне са младим књижевницима“ своје стваралаштво представила је и Дервенћанка Евита Бојковац.

Ријеч је о програму у организацији Удружења књижевника РС одржаном испред Народне и универзитетске библиотеке РС у Бањалуци, а Бојковчева је, осим четири пјесме, публици представљена и захваљујући есеју који је написала о Кочићевој приповијеци „Мргуда“ а која је сабрана у новом броју књижевне ревије „Змијање“.

Евита Бојковац има седам објављених књига од којих шест самосталних збирки поезије и збирку кратких прича, за које је добила бројна признања и награде. Од 2019. године, као књижевник је уписана у Регистар умјетника Министарства просвјете и културе РС, а члан је Удружења књижевника Србије и неколико књижевних клубова.

Related posts

Објављени „Сви моји родови и плодови“

admin

„Недеља“ и „Миракулус“ на
великом платну 5. фебруара

Derventski List

Монодрама „Бесмртни дечак“ оживјела лик и дјело Мике Антића

admin

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još