Рукометаши славили у Теслићу

РК Теслић – РК Дервента 23:28 (12:13)
Спортска дворана „Радолинка“ Теслић
Судије: Делић (Теслић) и Грачанин (Добој)

Рукометаши „Дервенте“ савладали су вечерас у Теслићу истоимену екипу резултатом 28:23 у утакмици трећег кола Прве лиге Републике Српске.

Почетак првог полувремена протекао је у изједначеној игри уз неколико дискутабилних одлука судије из Теслић, на које су гости жустро гости. Ипак, уз одличног голмана Беру, са тада шест одбрана и сјајног Живанића, „Дервента“ је у 20. минути имала водство 11:8. На крају првог дијела резултат је био 13:12 за „Дервенту“.

Упркос играчу мање на старту другог полувремена, гости сјајно отварају сусрету и у 38. минути имају четири гола више (20:16). На десет минута до краја „Дервента“ је имала водство 24:21 уз 11 одбрана Бере. Коначан резултат био је 28:23.

Најефикаснији у редовима „Дервенте“ био је Живанић са 13 голова, док је голман Бера имао 13, а Дринић три одбране.