Спорт

Пионирке побједом отвориле првенство

Утакмицама првог кола почела је нова сезона пионирске одбојкашке лиге, а одбојкашице „Дервенте“ побједом против „Модрича Новопрома“ започеле су нову сезону на једном од тежих гостовања.
Први сет је донио предност „Дервенти“, а домаћин је покушао свим силама да преокрене резултат, али су поени остали на конту „Дервенте“.
-Као да је добијен сет ослободио страха наше дјевојке и у другом сету су заиграле још боље. Домаћин се и некако држао до средине сета, кад је на сервис дошла капитен екипе Јана Живанић и са девет „везаних“ поена „Дервента“ одлази на недостижних 8:18. Сет је добијен резултатом 17:25, без већих потешкоћа – казали су из Одбојкашког клуба додавши да је трећи сет донио одличан почетак, уз сјајну игру у нападу Саре Јеврић, коју су у нападачком дијелу игре одлично пратиле и примачи сервиса Елена Станојевић и Лара Пећић.

-Повело се максималних 14:21, а онда необјашњив пад и домаћин се вратио, изједначио на 22:22. Ипак, наше дјевојке однијеле су кући максималну побједу и три поена за одличан почетак сезоне – додали су из клуба.
У наредном колу пионирке поново гостују и то у Броду.