Спорт

Два тешка пораза рукометашица

ДУБИЦА – ДЕРВЕНТА 35:17 (19:7)

Спортска дворана Козарска Дубица. Судије Кнежевић и Будиша. Седмерци: Дубица 3 (3), Дервента 5 (3). Искључења: Дубица -, Дервента 4 минута.

Дервента: Гостић, Кнежевић, Ј. Симић 2, Брестовац, Цвијановић 1, Павловић 2, Радановић 2, Девић, Винчић 1, Шатара 2, Поповић 5, Грабеж, Петковић 2, Радановић, М. М. Симић, Арсенић.

РАДНИК – ДЕРВЕНТА 24:38 (10:16)

Спортска дворана Дервента. Судије Каран и Даниловић. Седмерци: Дервента -, Радник-. Искључења: Дервента 14, Радник 8 минута.

Дервента: Гостић, Брестовац 2, Винчић 1, Радановић 1, Петковић, Грабеж, Кнежевић, Девић 1, Павловић 7, М. Симић, Поповић 1, Ј. Симић 2, Асентић, Латифовић, Цвијановић 8.

У заосталој утакмици петог кола у Козарској Дубици, играчице „Дервенте“ нису имале никакву шансу против домаћег састава.

Иначе, Дубичанке су истакле јасну кандидатуру за наступ у Премијер лиги у сљедећем првенству, па им млади састав „Дервенте“ није био противник за главобољу.

У седмом колу екипа „Дервенте“ угостила је „Радник“ из Бијељине, а гошће су однијеле оба бода.

У сљедећем колу „Дервента“ гостује у Бањалуци гдје се састаје са екипом „Борац 2“.

Омладинска лига

У Теслићу је прошлог викенда, у оквиру Омладинске лиге РС за Добојско-Бијељинску регију, одигран турнир на коме су младе Дервенћнаке играле против вршњакиња из Добоја и Теслића. Дервентски клуб наступио је у генерацијама рођеним 2006, 2008. и 2010.  годиште и млађе.

Резултати: (2006.) Борја – Дервента 1 17:22, Дервента 1 – Добој  31:12, Добој – Борја  11:32, Добој – Дервента 2  13:7