ИЗДВОЈЕНООбавјештења

Наредба о радном времену за 21. новембар

На основу члана 5. став 3. Закона о празницима Републике Српске („Службени гласник Републике Српске“ број 43/07), члана 5. Одлуке о радном времену у угоститељским, трговинским, занатским, услужним и другим објектима и дјелатностима на подручју града Дервента („Службени гласник града Дервента“ број 5/22) и члана 89. став 3. Статута града Дервента („Службени гласник града Дервента“ број: 6/21, 20/21 и 10/22) градоначелник Дервенте донио је

Н  А  Р  Е  Д  Б  У

о одређивању предузећа, установа и других организација који су дужни да раде и у дане празника Републике Српске и утврђивању дужине радног времена за субјекте који могу да раде у дане републичких празника на подручју града Дервента

1. Петак, 21. новембар 2025. године, када се обиљежава републички празник, Дан успостављања Општег оквирног споразума за мир у БиХ нерадни је дан, осим за субјекте наведене у тачки 2, 3. и 4. ове наредбе.

2. На дан републичког празника из тачке 1.ради задовољења неопходних потреба грађана, дужни су да раде:

– Предузећа која обављају комуналне дјелатности: испорука воде, одржавање чистоће, одржавање улица, саобраћајница, чишћење јавних површина, у времену од 00 до 24 часа;

– Професионална ватрогасна јединица у времену од 00 до 24 часа, односно организовање дежурстава и приправности, зависно од процјене опасности;

–  Јавне здравствене установе у складу са Законом о здравственој заштити;

– Јавни превоз путника – аутобуске станице у складу са редовима вожње, а чекаоница и информације у времену од 00 до 24 часа.

3. На дан републичког празника из тачке 1. ради задовољења неопходних потреба грађана, могу да раде, у оквиру редовног радног времена:

– Привредни и други субјекти којим је законским или другим прописима изричито дозвољено да раде;

– Здравствене установе у оквиру редовног радног времена;

– Бензинске пумпне и плинске станице и трговине на мало у склопу бензинских пумпних станица;

– Правна лица и предузетници који обављају погребне и припадајуће дјелатности;

– Трговински објекти типа „драгстор“; 

– Правна лица и предузетници који обављају дјелатност производње хљеба, пецива, свјеже тјестенине и колача.

4. У дане републичких празника угоститељски објекти могу да раде у складу са радним временом прописаним Одлуком о радном времену у угоститељским, трговинским, занатским, услужним и другим објектима и дјелатностима на подручју града Дервента.

5. У случају поступања супротно одредбама ове наредбе примјењиваће се одредбе о надзору, прописаним прекршајима и санкцијама за учињени прекршај из Закона о празницима, закона које регулишу наведене области и Одлуке о радном времену у угоститељским, трговинским, занатским, услужним и другим објектима и дјелатностима на подручју града Дервента.

6. Ова наредба биће објавена у „Службеном гласнику града Дервента“, Дервентском листу, на званичној интернет страници града Дервента и на огласној табли Градске управе Дервента.

Број: 02-140-12/25        

Датум: 6. новембар 2025. године              

ГРАДОНАЧЕЛНИК                                                                                                                   

Игор Жунић

Related posts

Дервента има чиме да се дичи

Derventski List

ПРВО ОДМОРИШТЕ НА АУТО – ПУТУ „9. ЈАНУАР“ НИЧЕ У ДЕРВЕНТИ

admin

Прикупљен отпад са обала Укрине

admin

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još