Друштво

Библиотека посјетиоце
обрадовала поклон књигама

Како је основ рада и дјеловања Народне библиотеке „Бранко Радичевић“ очување писане ријечи, ова установа данас је, поводом Међународног дана поклањања књигa, за посјетиоце и вјерне читаоце приредила књиге на поклон.

– У складу са нашом мисијом да чувамо писану ријеч и прослијеђујемо је на коришћење данас обиљежавамо Дан поклањања књига, и тим поводом за посјетице смо припремили око 70 књига на поклон. Углавном су то дјела из области белетристрике и класици, а уз поклон нашим читаоцима понудили смо и „шачицу разговора“ – казала је в.д. директора библиотеке Весна Шаин додавши да ће настојати да ова активност постане традиционална и наредних година.

– Судећи по одзиву, Дервенћанима се свидјела ова идеја и вјерујем да ће заживјети и у наредним годинама – казала је Шаинова.

Библиотека је ове године покренула и активност обиљежавања значајних датума из области културе, историје и традиције у оквиру којих ће настојати да његује интеракцију са читаоцима.

Related posts

У бању иде више чланова борачке популације него раније

admin

Прикупљање драгоцјене течности 8. децембра

admin

Помозимо младићу да из најтеже
битке изађе као побједник

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još