Ученик Средњошколског центра „Михајло Пупин“ Лука Милинковић заслужио је прво мјесто на регионалном такмичењу из математике, и то међу ученицима четвртих разреда, док је у конкуренцији годину млађих ђака прво мјесто освојила Мартина Аксентић, такође ученица дервентске школе.
Дервентски средњошколци такмичили су се са вршњацима протеклог викенда у Добоју, а међу представницима дервентске школе били су и Анастасија Столић, Јована Слијепчевић, Ангелина Тепић, Софија Тешендић, Дуња Душанић, Анастасија Ложњаковић, Александар Стојчић, Маја Поповић, Кристијан Слијепчевић и Лана Николић који су са такмичења понијели похвале.
– Нашем Луки успјех није непознаница, јер је већ учествовао на бројним такмичењима, а ускоро ће поново бити полазник Истраживачког центра „Петница“ у Србији. Честитке, осим ученика, завриједили су и њихови ментори – казали су из СШЦ „Михајло Пупин“.