Култура

„Кестенбург“ сутра доноси три представе

Међународни фестивал студентских позоришта „Кестенбург“, који ће по први пут бити одржан у Дервенти, сутра ће на сцену Центра за културу донијети три представе.

Фестивал у нашем граду отвориће представа „Ожиљци“ Омладинског позоришта из Билеће и то у 14 часова.

– „Ожиљци“ кроз савремен драмски поступак разматра феномен насиља међу младима, истражује његове коријене, механизме, појавне облике, али и трагичне посљедице – ријечи су драматурга и идејног творца Драмског студија у Дервенти Синише Тешановића који ће се и сам наћи на сцени и то у монодрами „Лица хаоса“ која ће бити изведена од 16 часова, такође у Центру за културу.

Први дан фестивала у Дервенти затвориће представа „Сећаш ли се…“ коју ће од 19 часова оживјети Љиљана Благојевић и „Театар Вук“ из Београда.

За други дан фестивала у Дервенти планирано је извођење представе „Зоолошке приче“ Културног центра из Смедеревске Паланке и то од 13 часова.

Све представе у Дервенти посјетиоци ће моћи да погледају бесплатно, а осим Дервенте, у улози домаћина шестог по реду „Кестенбурга“ наћи ће се и Бијељина, Билећа, Градипка, Источно Сарајево и Бањалука.

„Кестенбург“ организује Бањалучко студентско позориште у сарадњи са Представништвом Републике Српске у Србији, а фестивал, који је такмичарског типа, биће одржан од 6. до 8. марта.

Related posts

Млади глумци упијали савјете
глумице Народног позоришта РС

Derventski List

Промоција „Мозговерзума“ сутра

admin

МОНОДРАМА „БОГ“ ОСЛИКАЛА БОРБУ ЗА СВЕТИЊЕ У ЦРНОЈ ГОРИ

admin

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još