Uncategorized @bsДруштво

Центар „Будућност“ израстао у установу од значаја за читаву РС

Центар за дјецу и омладину са сметњама у развоју „Будућност“, установа која из године у годину напредује у инфраструктурном и професионалном погледу, прославио је данас крсну славу, празник Светих Ћирила и Методије.

Ученици са наставним особљем су госте почастили разноврсним програмом, а в.д. директора установе Маја Челар Дракулић истакла је да је славска свечаност прилика да се истакну резултати и најаве планови за будућност.
-У протеклом периоду имали смо доста инфраструктурних радова, реновирали смо јужно крило интерната, односно дио смјештајних капацитета, дио канцеларија и дневни боравак, а у плану нам је да у скорије вријеме кренемо са обновом фасаде и дијела крова чиме ћемо у многоме побољшати квалитет боравка наших корисника. Када је у питању стручни рад, прошле године смо реализовали један пројекат у сарадњи са Министарством здравља и социјалне заштите РС који се односи на процјену дјеце и омладине са са сметњама у развоју, односно реформу процјене, што је значајно за систем социјалне заштите у Републици Српској – рекла је Челар Дракулићева додајући да итензивно раде и на јачању кадровских ресурса у сарадњи са Министарство просвјете и културе РС и школом „К.К. Грота“ из Русије.
-Данас очекујемо и делегацију руске школе да нам дођу у посјету и уједно остану и буду гости нашег фестивала „Распјевани мај“ који се одржава у уторак, 26. маја. Испратићемо и генерацију осам матураната основне и средње школе – рекла је она.
Уз честитку за крсну славу градоначелник Игор Жунић рекао је да ће Центар „Будућност“ увијек имати подршку Градске управе у реализацији пројеката и функционисању.
-Ова установа је расла заједно са Дервентом, развијала се и вјерујем да ће тако бити и у будућности. Вјерујем да ћемо сви заједно обезбиједити да ова установа има највећи значај у Републици Српској на начин како и заслужује, а да омогући корисницима, дјеци, најбоље услове за боравак и васпитање, образовање и оспособљавање за рад и потпуно учешће у друштвеној заједници. То је наша мисија и циљ, а локална заједница апсолутно и у сваком пројекту и тренутку стајаће иза вас- рекао је Жунић.
Приредби и славској свечаности присуствовао је и предсједник Скупштине града Синиша Јефтић, начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Градске управе Ђурђа Додиг – Пијетловић, народни посланик Денис Пијетловић, одборници у Скупштини града, предсједник Савеза слијепих РС Милка Јаћимовић и други гости.

Related posts

Завршено уређење
споменика у Ковачевићима

Derventski List

Умјесто врцања меда
боре се да пчеле преживе

Derventski List

Здравље одраз животног
стила сваког појединца

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još