Sport

Bod iz Gradiške za početak

KOZARA (G) – DERVENTA 30:30 (14:16)

Sportska dvorana „Arena“ u Gradišci. Sudije: Jovančić i Todorović. Sedmerci: Kozara 3 (3), Derventa 4 (4). Isključenja: Kozara 6, Derventa 10 minuta. Diskvalifikacija: Denić (Derventa) u 60. minuti.
Derventa: Tolimir, Živanić 3, Sibinčić 5, Zemunović 1, Milinković 5, Knežević, Pejaković, Drinić, Bera, Savić 2, Maksimović 5, Denić, Krstajić 6, Pejić 3, Šatara i Kosić.

Malo je nedostajalo da rukometaši „Dervente“ donesu kompletan plijen iz Gradiške, jer su tokom većeg dijela prvog ovosezonskog susreta u Prvoj rukometnoj ligi RS imali prednost.
Razlika u korist „Dervente“ kretala se od jednog do četiri gola, ali bilo je i perioda kada su gosti uspijevali i da izjednače.
Prvi put četiri gola razlike za „Derventu“ (8:12, 12:16) bilo je u finišu prvog dijela meča, ali su domaći uspjeli da u posljednjim minutama tog dijela utakmice smanje razliku i dođu do „aktivnog“ rezultata.
Isti rezultatski omjer se nastavio i na početku drugog poluvremena, ali su sredinom tog dijela domaći uspjeli ponovo da izjednače (23:23). Poslije toga, „Derventa“ pravi seriju od 4:0 i, tako je izgledalo, pravi odlučujuću prednost.
Ipak, domaći se ne predaju i do kraja utakmice uspijevaju opet da stignu do izjednačenja. Minut prije kraja „Derventa“ je imala minimalnu prednost poslije gola iz sedmerca, ali su domaći, takođe iz sedmerca, opet izjednačili.
U sljedećem kolu „Derventa“ će ugostiti ekipu „Bijeljine“.