Новости

На Мотајици се
присјетили славних дана

На Мотајици је у недјељу обиљежена 32. годишњица од окупљања и организовања српског становништва дијелова тадашњих општина Дервента и Прњавор, који су настојали да на тај начин одбране територију и заштите становништво од опасности која се манифестовала преласком војних формација из Хрватске у БиХ.

Као и 1992. године, са становницима и борцима из прњаворских села, у недјељу су били борци и поштоваоци Одбрамбено – отаџбинског рата из Трстенаца, те представници Градске борачке организације Дервента.

Била је то прилика да се бивши борци, али и сви остали, подсјете славних, али и тешких дана од прије 32 године и догађаја који су имали значајан утицај на исход ратних операција.

Related posts

Сервисно – комунални центар
добио нову саобраћајницу

Derventski List

Нови изглед кружне раскрснице

Derventski List

Бијели хљеб у РС не може
да буде скупљи од 1,90 КМ

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još