ДруштвоИЗДВОЈЕНО

ПОКЛОНИ ЗА ПРВОРОЂЕНУ БЕБУ ДУЊУ

Начелник општине Милорад Симић посјетио је данас породицу Ерић, те дукатом и пригодним поклонима даривао малену Дуњу, прворођену бебу у овој години.

Дуња је као најљепши новогодишњи поклон, својим доласком на свијет 1. јануара, обрадовала родитеље Татјану и Глигорија Ерић.

Прва Дервенћанка у Новој години рођена 1. јануара у 12.40 у Универзитетском клиничком центру Републике Српске у Бањалуци и била је тешка два килограма и дугачка 45 центиметара.

– Због пријевремног рођења и малене килаже, Дуња је била у инкубатору, али све је протекло у најбољем реду. Ово је наше прво дијете и, ако Бог да, планирамо имати још дјеце. Бити мајка је заиста диван осјећај -казала је Татјана која је захвалила начелнику за поклоне.

Симић је казао да је посјета првој беби традиционална.

– Кад говоримо о наталитету, жеља нам је да нас се што више роди, а што мање оде одавде. Тако се гради здрава средина и друштвена заједница. Овакви догађаји представљају велику срећу и задовољство. Маленој Дуњи желим срећно и здраво дјетињство и дуг живот – поручио је Симић.

Related posts

На стазе знања од јесени
ступа око 170 првачића

Derventski List

За викенд због алкохола санкционисано 98 возача

admin

Риболовци уредили
„Патковачу“ пред такмичење

Derventski List

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još

Које теме бисте вољели да буду заступљеније у Дервентском листу:

Хвала што сте гласали!