Sport

Remi poslije „triler“ završnice

DERVENTA – MLADOST 25:25 (15:15)

Sportski centar Derventa. Sudije: Barać i Šatordžija. Sedmerci: Derventa 6 (5), Mladost 9 (5). Isključenja: Derventa 12, Mladost 4 minuta.
Derventa: Tolimir, Živanić 1, Škrga 1, Sibinčić 6, Pećić, Milinković 4, Ne. Knežević, Drinić, Stanković, Blagojević 1, Topić, Šarenac 9, Savić, Šmulja, Ramadanović, Ni. Knežević 3.

Utakmica puna preokreta sa realnim ishodom, bio bi najkraći opis prvoligaškog susreta između rukometaša „Dervente“ i „Mladosti“.
Na počeku i sredinom prvog poluvremena „Derventa“ je imala blagu prednost (9:6) koja se istopila, pa je sedam – osam minuta prije odlaska na odmor gostujući tim imao vođstvo (11:13). Ipak, prvo poluvrijeme završeno je bez pobjednika.
Na početku drugog dijela utakmice „Derventa“ je dostigla dva gola viška (16:16), ali onda je uslijedio neobjašnjiv pad. Ekipa „Mladosti“ je napravila seriju od 7:0 i potpuno preokrenula rezultat. U tim trenucima je izgledalo da „Derventi“ nema pomoći i da slijedi još jedan poraz. Međutim, ekipa se podigla i u posljednjih deset minuta postigla sedam golova, a primila samo dva i to iz sedmeraca.
U samoj završnici izjednačujući gol za „Derventu“ postigao je Nikola Knežević, a domaćini su imali priliku za posljednji napad i priliku da ipak dođu do pobjede. To se nije dogodilo, ali i remi je, poslije razvoja događaja u drugom poluvremenu, ishod kojim „Derventa“ može da bude zadovoljna.
U sljedećem kolu slijedi gostovanje u Kotor Varoši.