Sport

Slovenac Benjamin
Pratnemer odbranio titulu

Treći Međunarodni turnir u pikadu, koji je juče po prvi put u Derventi održan na otvorenom, okupio je oko 184 takmičara i 12 takmičarki iz BiH, Srbije, Hrvatske, Crne Gore, Slovenije, Austrije i Italije, a titulu prvaka odbranio je Slovenac Benjamin Pratnemer, dok je u ženskoj konkurenciji najvještija bila Vanja Barjaktarević iz BiH.
Drugo mjesto na sportskoj smotri koju je organizovao derventski Pikado klub „180“ zauzeo je Vahid Tukić iz BiH, a treće Milorad Vujinović iz BiH. Na četvrto i peto mjesto svoja imena upisali su Ivica Cavrić i Luka Vrljičak iz Hrvatske, a šesto mjesto osvojio je Mirko Vasić iz Italije. Sedmi je bio Mirza Heganović iz BiH, a osmi Ilija Ćato iz BiH. Najveći izlaz u ovoj konkurenciji imao je Dejan Katavić sa 161 poenom.
U ženskoj konkurenciji pobjednički pehar osvojila je Vanja Barjaktarević iz BiH, a drugo mjesto pripalo je Ireni Tretjak iz Slovenije, dok se na treće plasirala Mirela Vohralik iz Hrvatske.
Organizatori su već zakazali četvrtu pikado smotru u Derventi i to za 18. avgust 2024. godine.