Друштво

Доказ да су хероји
свуда око нас

Прича Гордане Симић, директорице вртића „Трол“ и мајке двије дјевојчице које имају дијабетес, нашла се међу 14 награђених на конкурсу „Супер људске приче“ компаније „Супернова“ која је награде уручила данас у Дервенти.

Ради се о конкурсу који је награђивао приче о херојима из нашег окружења, а Симићева је описала свакодневицу њених кћерки Иване и Милицe и њихову борбу са дијабетесом. Главне улоге како у причи, тако и у стварности, носили су учитељица Драгана Поповић и наставник Жељко Грујић, који су били велики ослонац самим дјевојчицама током основне школе, али њиховој породици.

– У овој причи смо већ седам година и много нам је значила подршка свих који су били уз нас, а посебно школе, јер тамо наша дјеца проводе највише времена. Драго ми је што је овај пројекат осмишљен управо на начин да се промовишу људи који свакодневно чине добра дјела, а ми смо вјероватно једна од породица у низу којим ће просвјетни радници чине животе љепшим – рекла је Симићева захваливши се „Суперновој“ на скретању пажње на људе на које се треба угледати.

– Никада нећу заборавити то да је учитељица Драгана пристала да даје инсулин нашој дјевојчици, јер је видјела нашу борбу са дијабетесом. Такође, професор физичког васпитања Жељко подржао је Ивану у њеним свакодневним изазовима, када је изводио са часова када би јој ниво шећера у крви био јако висок – казала је Симићева додавши да је Ивана данас средњошколка и да има исту врсту подршке и под кровом Средњошколског центра „Михајло Пупин“.

Осим Симићеве, компанија „Супернова“ наградила је и Поповићеву и Грујића, главне ликове у причи о хуманости.

– Нажалост, имам искуство са дијабетесом, али свакако није исто давати инсулин дјетету и одраслом човјеку. На почетку, родитељи су долазили и давали лијек дјевојчици, а ја сам једноставно хтјела да им олакшам. Трудила сам се да припремим и другу дјецу и укажем на то да је нормално да Милица сваког дана добија лијек тако да има подршку и са њихове стране – казала је Поповићева, а Грујићу је ово искуство са дијабетесом било прво.

– Нисам мислио да ћу моћи много да помогнем, а тек касније сам схватио колико је важно да у школи контролишемо ниво шећера. Такође, дуго сам размишљао да ли ћу бити спреман да поведем Ивану на екскурзију, јер код свих нас путовање изазива промјене и имали смо једну кризну ситуацију, али је све на крају прошло добро – рекао је Грујић.

Представница компаније „Супернова“ Данијела Маринковић Орлић истакла је да је конкурс „Супер људске приче“ покренут са јасним циљем.

– Жеља је била да представимо људе и приче, јунаке и покретаче добрих дјела, да се чује за њих у јавности и да обојимо наше друштво лијепим причама – казала је Маринковић Орлић.

Школа

Ивана и Милица, када им је потврђена дијагноза дијабетеса, похађале су Основну школу „Никола Тесла“, а директор Љубиша Ђурић рекао је да је свим члановима наставног особља ове школе природно да помажу и подржавају ученике.

– Ово је један мали град, гдје се и приватно познајемо, тако да се и на послу и у школи понашамо као породица, једни другима смо при руци, а посебно у тешким ситуацијама – рекао је директор Ђурић додавши да је позив просвјетног радника сам по себи узвишен, а дјела ових наставника иду у прилог томе.

Related posts

Холанђани у Дервенти започињу
ново животно поглавље

Derventski List

Матуранти испраћени на
нове животне стазе

Derventski List

ГИМНАЗИЈАЛЦИ ПРАТЕ КОРАК СА САВРЕМЕНИМ ТЕХНОЛОГИЈАМА

admin

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavljamo da se slažete s ovim, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj još