Спорт

Карате клубу пехар,
каратистима прегршт медаља

Интернационални турнир „Тителски победник 2023“ одржан је протекле недјеље у Тителу, a Карате клуб „Дервента“ са својих 45 такмичара од пјетлића до сениора и ветерана освојио је пехар за најбољи клуб турнира.

На турниру је учествовало око 420 такмичара из 31 клуба из Републике Српске, Мађарске, Србије, Италије, Аустрије, Црне Горе, Македоније, а домаћин је био Карате клуб „Тител“ Темерин.

-Турнир је освојио Карате клуб „Дервента“ са 159 бодова у генералном пласману и пехар за најбољи клуб на турниру.Учестовали смо на полигону спретности и моторике из категорија пјетлића од пет до осам година гдје су златне медаље освојили Видић Дајана, Аџић Никола, Љешић Стефан, Сурла Данило, Петковић Ђорђе, Тешић Наталија и Ступар Марија, који су полигон успјешно прошли и обезбједиле учешће у катама. У категорији јуниора и сениора имали смо два представника Марака Ратковца и Вајић Александра који су освојили златне медаље у катама и борбама појединачно, те медаље у борбама екипно – рекао је тренер дервентског клуба Саша Видић.

У катама појединачно злато су освојили Аџић Никола, Бабић Драгана, Михајловић Владимир, Дукић Дејан, Вајић Александар, Николић Лана, Ратковац Ђорђе, а сребро Ступар Марија, Тешић Срећко, Ђеорђић Славен, Вајић Маријо Бабић Маја, Бабић Марко, Дринић Давид, Лугоњић Селина, Видић Дајана, док су бронзу заслужили Сурла Данило, Петковић Ђорђе, Тешић Наталија, Новић Тамара, Ђукић Анђела, Ђукић Исидора,  Живковић Лука, Спасенић Урош, Васић Јана, Вуковић Катарина, Шарић Тијана, Петровић Дино, Ратковац Марко и Вујичић Анђела.

У борбама појединачно злато су освојили Ратковац Марко, Болтар Александар, Вајић Александар, сребро Лугоњић Селина, Врањеш Дејан, Дукић Дејан, Ратковац Ђорђе, а бронзу Тешић Срећко, Секулић Немања, Ђеорђић Славен, Пијетловић Марина, Бабић Драгана и Петорвић Дино.

У катама екипно злато је освојио тим 1 у саставу (Видић Дајан, Љешић Стефан, Петковић Ђорђе), тим 2 (Живковић Лука, Петровић Ђорђе, Љешић Стефан), тим 3 (Пијетловић Марина, Петровић Дино), тим 4 (Пејић Дарио, Живковић Лука, Владимир Михајловић), тим 5 (Дринић Давид, Пејић Дарио, Вуијчић Анђела) и тим 6 у саставу (Ратковац Марко, Болтар  Александар, Мерџановић Лејла).

Сребро у катама екипно је освојио тим 7 (Тешић Срећко, Пијетловић Марина, Ђураш Марија), тим 8 (Аџић Никола, Видић Дајана, Петковић Ђорђе), тим 9 ( Ђеорђић Славен, Ђекић Дејан, Пијетловић Марина), тим 10 (Ђукић Анђела, Марић Марија, Бабић Маја), тим 11 (Вајић Маријо, Спасенић Урош, Бабић Марко) и тим 12 (Бабић Драгана, Николић Лана, Дукић Дејан). Бронзу у катама екипно је освојио тим 13 у саставу ( Дјукић Исидора, Петровић Ђорђе, Сурла Данило) и тим 14 (Тешић Наталија, Ступар Марија, Новић Тамара).

У борбама екипно злато су освојили тим 15 у саставу (Ратковац Ђорђе, Александар Вајић, Врањеш Дејан), тим 16 (Болтар Александар, Ратковац Марко) и тим 17 (Пејић Дарио, Михајловић Владимир). Сребро су освојили тим 18 (Дукић Дејан, Петорвић Дино) и тим 19 (Видић Ђорђе, Дринић Давид), а бронзу  тим 20 у саставу (Тешић Срећко, Секулић Немања, Ђекић Давид).