Спорт

Каратистима „Киме“ 19 медаља и треће мјесто

Чланови Карате клуба „Кима“ са 19 освојених медаља пласирали су се на треће мјесто на Отвореном првенству које је јуче у Брчком окупило 174 такмичара из 19 клубова, а имали су и најбољег такмичара Божидара Балабана који је освојио четири медаље, од укупно 19 колико су дервентски каратисти донијели кући.

Осим Балабана, који је освојио два злата, сребро и бронзу, те пехар за најбољег појединца, одличјима су се окитили и Ненад Балабан и то златом у катама и сребром у борбама, Жана Прерадовић са два злата из ката и борби, а Ведрана Малић бронзом у катама и сребром у борбама.

Николина Тривунчевић освојила је злато у борбама, Ивана Топић сребро у борбама, Јован Томинчић бронзу у катама и сребро у борбама, док је Габриел Прерадовић био сребрни у борбама.

Сретен Прерадовић освојио је по сребрне медаље у борбама и катама, Рајко Старчевић сребро, а Душко Макивић злато у катама.

Из „Киме“ истичу да су задовољни оствареним резултатима.

– Наших 11 такмичара освојило је укупно 19 медаља што нам је донијело и висок пласман у укупном поретку, те им честитамо на овим резултатима – навели су из „Киме“.